Chemap Agro s.r.o.

Představení techniky Bednar FMT na AgroShow Dynín 2015

11. 09. 2015 Ing. Petr Štěpánek, Ph.D.; Agromanuál Mechanizace Zobrazeno 2376x

Společnost Bednar FMT působí na poli zemědělské mechanizace již druhé desetiletí a za tu dobu se díky vlastnímu vývoji a naslouchání potřebám zákazníků podařilo vyvinout v domácích podmínkách plně konkurenceschopnou techniku pro zpracování půdy, ale i další operace v zemědělství. Během prvního polního dne uspořádaného na jihu Čech u Dynína se o tom mohlo přesvědčit mnoho zájemců i již spokojených uživatelů.

Agronutrition

Polní den pořádaný 10. září 2015 společností Bednar FMT se konal na pozemcích společnosti Zemědělské služby Dynín, která navazujje na dlouhodobou tradici skladování, ale i zemědělské výroby v této oblasti. Do portfolia společnost patří nejen skladování a prodej komodit, ale také výroba krmných směsí, výkrm zvířat, zemědělská výroba na cca 4,5 tis. ha a mnoho dalšího, uvedl při představení Ing. Petr Pokorný, předseda představenstva. Vedle zemědělské mechanizace je součásti portfolia společnosti Bednar FMT také dodávka skladovacích kapacit a příkladem je i výstavba osmi nových sil o kapacitě 20 tis. t v areálu Zemědělské služby Dynín.

Agroschov zahájil JUDr. Ing. Ladislav Bednář, jednatel společnosti Bednar FMT s.r.o. (vlevo), Milan Mráz, zástupce společnosti Bednar FMT pro jižní Čechy (uprostřed) a Ing. Petr Pokorný, předseda představenstva Zemědělské služby Dynín, a.s.

 

Tak jako běžně na poli i zde bylo pole nejprve sklizeno Claasem Lexion 770 s optickým naváděním na pásovém podvozku.

 


Podobná technologie optického navádění je využívána také u předvedené plečky ROW-MASTER, která zajistí dokonalé kopírování řádků. Konstrukce umožňuje nastavení záběru a šířky řádků dle potřeby, tak aby byly přesně kopírovány jednotlivé jízdy secího stroje.

 


Dále následovala ukázka rozdrcení posklizňových zbytků a pomocí mulčovačů, které jsou dodávány v záběru 2,25-7 m.

 


Prutové brány STRIEGEL-PRO umožňují rovnoměrně rozvláčet posklizňové zbytky po pozemku nebo časnou jarní přípravu půdy.

 


Univerzálním strojem je dlátový pluh TERRALAND se záběrem 3-4 m a možnou hloubkou zpracování půdy 15–65 cm. Umožňuje také dodání hnojiva přímo do půdního profilu díky použitému čelně nesenému zásobníku. Na statické ukázce bylo demonstrováno jak působí přímo v půdě.

 


Provedení podmítky demonstrovali diskové podmítače SWIFTERDISC, dodávané se záběrem 3-12 m, umožňující volbu různých disků a válců pro optimální zpracování půdy a zpravení zbytků.

 


Další možností podmítky i přípravy půdy je použití univerzálních radličkových kypřičů FENIX se záběrem 4–7 m. Zde je použit zásobník pro přísev meziplodiny.

 


Půdní kompaktory SWIFTER jsou dodávány v pracovním záběru 3-18 m s možností volby z široké palety pracovních sekcí.

 


Následující setí zajistí stroje OMEGA se záběrem 3–6 m a možností výběru různých pracovních sekcí a přihnojením.

 


Po zasetí byly prezentovány rýhované válce GALAXY jejichž předností je dobré kopírování díky použití většího množství sekcí.

Více fotografií naleznete na facebooku.

Související články

Po ošetření porostu přípravkem práce s postřikovačem pokračuje

07. 06. 2017 Ing. Petr Harašta, Ph.D.; Brno Mechanizace Zobrazeno 433x

Úlet postřikové kapaliny při aplikaci přípravků

05. 06. 2017 Ing. Petr Harašta, Ph.D.; Brno Mechanizace Zobrazeno 396x

První zkušenosti se systémem ISARIA

30. 04. 2017 Ing. Vítězslav Krček; Česká zemědělská univerzita v Praze Mechanizace Zobrazeno 780x

Správné trysky zajistí správnou aplikaci

12. 04. 2017 Ing. Petr Harašta, Ph.D.; Brno Mechanizace Zobrazeno 507x

Další články v kategorii Mechanizace

detail